Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze rozdane!

Szanowni Państwo!

Dolnośląskie Certyfikaty Gospodarcze XXVI edycji zostały rozdane!

W czwartek, 27 października 2016 r.  w Klubie Diamentowym Stadionu Wrocław przy Alei Śląskiej 1 poznaliśmy laureatów XXVI edycji DCG. Oto list nagrodzonych firm.

 

Certyfikat po raz pierwszy

1. ESKULAP Sp. z o.o.

Eskulap sp z o.o od ponad 14 lat świadczy profesjonalną obsługę pacjentów. Stworzyła nowoczesne poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Kamiennej Górze i Krzeszowie oraz poradnię Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w Kamiennej Górze.
W okresie swojej działalności zakupiła wiele nowoczesnego sprzętu medycznego – EKG, defibrylator, dwa aparaty USG, gastrofiberoskop, wideogastroskop, autorefraktometr, tonometr, aparat do krioterapii oraz wiele innego sprzętu.
W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej prowadzi poradnie: dla dorosłych i dla dzieci,
w ramach Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej poradnie: chirurgiczną, alergologiczną, laryngologiczną, neurologiczną, okulistyczną, chorób płuc, gastoenterologiczną, medycyny sportowej. Posiada także pracownię gastrofiberoskopii, pracownię USG i Poradnię Medycyny Pracy.

2. Bank Spółdzielczy w Oławie

Bank Spółdzielczy w Oławie należy do grona najlepszych i największych banków spółdzielczych w Polsce. Obecna, bardzo wysoka pozycja Banku – to efekt doświadczenia zdobywanego od 1946r roku, profesjonalnej kadry, nowoczesnego zaplecza technicznego i rozbudowanej sieci placówek na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego. Bank w 2016r. obchodzi Jubileusz 70 lecia powstania.

3. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Legnicy

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. od ponad 50 lat istnieje na rynku usług komunalnych, a od 25 lat jako jednoosobowa Spółka Gminy Legnica działa w obszarze gospodarki odpadami, inżynierii miejskiej, świadczy usługi cmentarne, administruje Palmiarnią Miejską oraz Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

4. Vorwerk Sp.z o.o. Sp. K.

Vorwerk Polska należy do koncernu Vorwerk, założonego w 1883 roku, którego produkty sprzedawane są na całym świecie i ułatwiają życie milionom rodzin. W Polsce Vorwerk istnieje od ponad 20 lat i jest jedynym dystrybutorem popularnego urządzenia Thermomix®. Vorwerk Polska działa w systemie sprzedaży bezpośredniej.

Certyfikat po raz drugi

1. Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu

Zakład w ramach Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) zagospodarowuje i odbiera odpady z terenu 14 gmin w ramach porozumień międzygminnych od ponad 150 tys. mieszkańców. Dodatkowo Zakład utrzymuje zieleń miejską, drogi, cmentarze komunalne na terenie Miasta Lubań.

Certyfikat po raz trzeci

1. 3M Wrocław Sp. z o. o.

3M Wrocław jest filią amerykańskiego koncernu 3M Company. Swoją działalność opiera na 5 grupach biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł oraz Elektronika i Energetyka. Podstawą rozwoju firmy jest nauka, dzięki której możliwe jest rozwijanie tysięcy nowoczesnych rozwiązań i technologii. W stolicy Dolnego Śląska 3M prowadzi działalność produkcyjną od 13 lat. 3M Wrocław, gdzie znajduje się 6 fabryk, jest najszybciej rozwijającym się Centrum Produkcyjnym firmy na świecie i największym miejscem produkcji koncernu w Europie.

Certyfikat po raz czwarty

1. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM Sp. z o.o.

Firma istnieje od 1954 roku, przekształcona w spółkę DOLKOM w 2001 r. Wykonuje naprawy nawierzchni kolejowej i naprawy pojazdów kolejowych. Realizowała prace na linii Oleśnica-Kępno, Strzelin- Kamieniec Ząbkowicki, Jaworzyna Śl.-Legnica, Wałbrzych-Boguszów Gorce oraz utrzymanie torów i rozjazdów na terenie województwa dolnośląskiego i śląskiego.

2. AMET S.C. Jan Kawiak, Wiktor Kuśnierz

Wrocławska firma AMET prowadzi swoją działalność w oparciu o własne, innowacyjne rozwiązania hydrauliki siłowej oraz pneumatyki. Szeroka współpraca z Politechniką Wrocławską oraz nowoczesny dział badawczo-rozwojowy pozwalają firmie na projektowanie układów hydraulicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w oparciu o własne pomysły.
Dowodem tych realizacji są liczne nagrody, m.in. złoty medal targów HaPeS 2016 za innowacyjny zasilacz hydrauliczny, będący wspólnym owocem działań firmy AMET oraz Politechniki Wrocławskiej.

3. Hörmann Legnica Sp. z o.o.

Hörmann Legnica to polski oddział produkcyjny niemieckiej grupy Hörmann, zlokalizowany w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Krzywa. Branża budowlana kojarzy dziś bramy, drzwi, ościeżnice oraz napędy przede wszystkim z firmą Hörmann – największym producentem w Europie. Marka Hörmann od wielu lat jest gwarancją najnowszych rozwiązań i najwyższej jakości produktów.

4. Frankonia-Poland Sp. z o. o.

Firma Frankonia-Poland Sp. z o.o. powstała w 1991 roku i zatrudnia obecnie około 150-ciu osób. Jest cenioną na całym świecie marką, znaną z wyrobów metalowych i elektrotechnicznych, zwłaszcza w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Najważniejsze z wytwarzanych przez firmę wyrobów to: komory do pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej wraz z wyposażeniem, anteny wysokich częstotliwości, a także drzwi do sal operacyjnych, jak i same sale operacyjne.

Certyfikat po raz piąty

1. SITECH sp. z o.o.

SITECH Sp. z o.o. jest renomowaną spółką należącą do koncernu Volkswagen. Firma działa od w 1998 roku w Polkowicach. Spółka SITECH specjalizuje się w konstrukcji i produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak: VW, Audi, Skoda, Seat czy Porsche.

2. Volkswagen Motor Polska

Volkswagen Motor Polska jest jednym z największych producentów na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Od początku istnienia firma dba o ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników oraz dostawców. Przedsiębiorstwo stawia na innowacyjność pracowników, m.in. poprzez rozbudowę własnego działu badawczo-rozwojowego. Działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zostały wzbogacone o program wolontariatu pracowniczego, w którym pracownicy wspólnie z pracodawcą wspierają społeczność lokalną.

3. Zakład Gospodarowania Odpadami GAĆ Sp. z o.o.

Zakład Gospodarowania Odpadami Gać Sp. z o.o. jest jedną z najnowocześniejszych instalacji przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w Polsce, jak i również w Europie.
Zakład posiada nowoczesną linię sortowniczą, oraz buduje jedyną w całym Regionie Wschodnim linię do produkcji paliwa alternatywnego (paliwo RDF). Największą inwestycją Zakładu jest instalacja do przetwarzania odpadów biologicznych w procesie fermentacji metanowej. Jest to pierwsza tego typu instalacja w Polsce. Dzięki tej instalacji Zakład będzie samowystarczalny w zakresie prądu elektrycznego, ciepła i chłodu. Dzięki modernizacji, Zakład dostosowany zostanie do obsługi każdego systemu selektywnego zbierania i nie będzie wymagał od mieszkańców specyficznego sposobu segregacji.

Dolnośląska Nagroda Gospodarcza

1. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD Sp. z o.o. to firma z ponad 30-letnią tradycją. Powstała na bazie doświadczenia i charyzmy prezesa Zarządu Jana Chorostkowskiego oraz jego doskonałej znajomości rynku mieszkaniowego. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm deweloperskich na Dolnym Śląsku, która dokłada wszelkich starań aby sprostać stale zmieniającym się trendom mieszkaniowym.